УКР РУС
УКР РУС

— Зменшення поширення SARS-CoV-2 у повітрі приміщень загального користування —

10 червня 2022 р.
Зменшення поширення SARS-CoV-2 у повітрі приміщень загального користування

SARS-CoV-2 розмножується у дихальних шляхах та поширюється при видиханні інфекційних респіраторних частинок. Шанси на передачу тим вищі, чим довше неінфікована людина знаходиться у замкнутому просторі з інфікованою людиною. Зараження може відбуватися не тільки шляхом передачі на коротких відстанях респіраторних частинок, що видихаються від інфікованої людини, що призводить до відкладення слизових оболонок або вдихання респіраторних частинок, що видихаються неінфікованою людиною.

Зараження також може відбуватися шляхом передачі на великі відстані – при вдиханні інфекційних респіраторних частинок, які залишаються зваженими в повітрі протягом більш тривалого часу (можливо після того, як заразна людина більше не присутня) і на великі відстані (більше кількох метрів).

Оскільки жоден підхід не є на 100% ефективним для запобігання COVID-19, профілактичні заходи працюють найкраще, коли вони накладаються один на одного, включаючи вакцинацію та немедикаментозні втручання, які зменшують вдихання інфекційних частинок. Істотна увага приділяється маскуванню та фізичному дистанціюванню, які можуть знизити ймовірність зустрічі та вдихання вірусовмісних частинок.

Однак громадськість менше обізнана про існуючі рекомендації щодо повітря в приміщеннях, які можуть безпосередньо зменшити кількість вірусомістких частинок у повітрі приміщень і тим самим знизити ризик вдихання цих частинок із загального повітря.

Методи зниження концентрації частинок SARS-CoV-2 у повітрі приміщень включають вентиляцію, фільтрацію та дезінфекцію. Ще багато належить дізнатися про переваги конкретних втручань та їх комбінацій у різних обставинах. Проте, спостережні дослідження та моделювання передбачають суттєву ефективність цих стратегій, що використовуються окремо, у поєднанні та з іншими підходами.

Наприклад, у дослідженні 2020 року, в якому взяли участь 169 початкових шкіл Джорджії, захворюваність COVID-19 була на 39% нижче в 87 школах з покращеною вентиляцією порівняно з 37 школами без неї (на 35% нижче в 39 школах, де вентиляцію було покращено тільки за рахунок розрідження [захворюваність на показники, 2,94 проти 4,19 на 500 зарахованих учнів] та на 48% нижче в 31 школі, яка покращила вентиляцію за рахунок розведення у поєднанні з фільтрацією [показники захворюваності, 2,22 проти 4].

Імітаційна модель показала, що фільтрація за допомогою двох високоефективних очисників повітря (HEPA) окремо або в поєднанні з носінням маски потенційно може знизити вплив інфекційних частинок приблизно на 65% або 90% відповідно .

На сьогоднішній день заходи щодо запобігання передачі SARS-CoV-2 за рахунок зниження його концентрації в повітрі здійснюються обмежено та нерівномірно.

Звіт у «Щотижневому звіті про захворюваність і смертність» наголошує на значній неоднорідності та несправедливості, про які повідомляють школи при розгортанні цих заходів.

У цьому звіті, заснованому на загальнонаціональній репрезентативній вибірці з 420 шкіл у 2022 р., широко використовувалися недорогі заходи (відкриття вікон та дверей), але більш дорогі та ресурсомісткі стратегії, такі як модернізація систем опалення, вентиляції та кондиціювання повітря (HVAC) системи використовувалися набагато рідше.

Школи у сільській місцевості або із середнім рівнем бідності (де від 26% до 75% учнів мають право на безкоштовне харчування або харчування за зниженою ціною) найрідше застосовували деякі заходи. Цілком імовірно, що диспропорції існують і в інших внутрішніх умовах, від будинків до підприємств і великих громадських місць, таких як аеропорти.

Зменшення кількості забруднюючих речовин у загальному повітрі шляхом поліпшення систем кондиціонування повітря в будинках є привабливим, широко ефективним структурним заходом, який не вимагає індивідуальних дій, що повторюються. Людина може носити маску, відкривати вікна та двері, включати вентилятори та вентиляційні отвори, а також використовувати портативні очищувачі повітря.

Подібно до фторування питної води для запобігання карієсу та поліпшення конструкції доріг та транспортних засобів для підвищення безпеки дорожнього руху, структурні втручання, що знижують концентрацію частинок SARS-CoV-2 у повітрі, можуть захистити більше людей з меншими індивідуальними зусиллями.

Такі стратегії набувають все більшої цінності у міру того, як суспільство вчиться співіснувати з COVID-19, і люди повертаються до спільного використання закритих приміщень.

Існує зростаючий список варіантів структурних втручань для запобігання COVID-19 шляхом розведення, фільтрації та дезінфекції загального повітря у приміщенні. Модернізація, вдосконалення або зміна настройок системи кондиціювання повітря може знизити концентрацію вірусних частинок за рахунок подачі зовнішнього повітря для розведення потенційних забруднювачів.

Використання повітряних фільтрів з вищими показниками мінімального значення ефективності (MERV) у системах ОВКВ може більш ефективно відфільтровувати респіраторні частинки з рециркулюючого повітря.

Портативні та наявні у продажу очищувачі повітря HEPA можуть зробити те ж саме для однієї кімнати без зміни існуючої системи обробки повітря в будівлі. Ці пристрої можуть бути особливо корисні в областях, що використовуються людьми з підвищеним ризиком зараження чи зараження COVID-19.

У рамках Американського плану порятунку Конгрес виділив майже півтрильйона доларів (350 мільярдів доларів урядам штатів, місцевих органів влади та урядів племен та 122 мільярди доларів школам), приблизно половина з яких залишається доступною для підтримки покращення якості повітря у приміщеннях на малих підприємствах, у промислових умовах ., комерційні будівлі, житло для незаможних, транспортні вузли та школи.

Щоб забезпечити максимальну вигоду від цих ресурсів та захистити населення від неефективних або потенційно шкідливих технологій, «Агентство з охорони навколишнього середовища» (EPA) нещодавно випустило керівництво для власників та операторів будівель у рамках завдання агентства «Чисте повітря у будинках».

Керівництво «Центрів з контролю та профілактики захворювань» (CDC) також виділяє перевірені заходи щодо покращення вентиляції та фільтрації у будинках.

CDC також надає інтерактивні інструменти для дому та школи для оцінки впливу на якість повітря в приміщенні простих змін, таких як відкривання вікон, модернізація фільтрів HVAC або використання очищувача повітря HEPA. Баланс між ефективністю, справедливістю та здійсненністю означає, що оптимальний набір втручань варіюватиметься залежно від умов та ситуації.

Багато удосконалень вентиляції та фільтрації можуть бути зроблені безкоштовно або з невеликими (<100 доларів США) витратами, включаючи відкриття вікон, огляд та технічне обслуговування систем HVAC, а також використання вентиляторів для підвищення ефективності відкритих вікон.

Портативні очищувачі повітря HEPA можна додати за кілька сотень доларів кожен. Міркування, пов'язані з навколишнім середовищем або безпекою (наприклад, екстремальні температури, ризик падіння, злочинність) можуть зробити маловитратні втручання, такі як відкривання вікон, в деяких обставинах менш здійсненні.

В умовах обмежених ресурсів може бути менше ресурсів для пом'якшення таких проблем (наприклад, перетворення вікон на верхніх поверхах, які не можна відкрити, у вікна, які можна відкрити за допомогою ґрат).

Хоча варіанти «зроби сам» не рекомендуються як постійні рішення, вони можуть бути менш дорогими і при правильній конструкції можуть бути більш практичними в умовах обмежених ресурсів, ніж комерційні варіанти.

Найбільш дорогими є великі структурні покращення, такі як нові або оновлені системи ОВКВ у громадських будинках; однак ці структурні зміни найсправедливішим чином покращують якість повітря в приміщенні для багатьох людей одночасно, а також можуть призвести до витрат на економію енергії. CDC, EPA , ASHRAE та інші організації мають добровільні рекомендації та посібники для систем HVAC.

Школи, які використовують доступне фінансування для виконання цих рекомендацій, можуть покращити здоров'я та безпеку для всіх учнів та співробітників.

Підприємства, що оновлюють системи HVAC, не лише отримують вигоду від енергоефективності та економії коштів у майбутньому, але й роблять довкілля більш безпечним для всіх співробітників та клієнтів, особливо для основних працівників, яким може знадобитися взаємодія з великою кількістю людей у суспільстві.

Існує кілька доступних методів для оцінки того, чи працюють покращення.

Монітори вуглекислого газу можуть дати уявлення про те, як добре вентилюється зайнятий простір. Пристрої для вимірювання витрат повітря та тести з індикаторними газами можуть безпосередньо визначати швидкість вентиляції. Датчики аерозолів можуть визначати ефективність систем фільтрації.

Поліпшення якості повітря може зменшити не тільки інфікування SARS-CoV-2, але й інфікування іншими респіраторними вірусами та бактеріями, реактивні захворювання дихальних шляхів (наприклад, астму), спричинені антигенами, легеневі та серцево-судинні ураження внаслідок вдихання шкідливих частинок (наприклад, лісові пожежі, смог) та токсичність при вдиханні летких органічних сполук.

Тепер існує можливість, яка випадає раз на десятиліття, для стійкого покращення якості повітря в громадських та приватних приміщеннях, зниження ризику COVID-19 та покращення здоров'я та безпеки у школах, на робочих місцях та серед споживачів.

Для знезараження повітря в приміщеннях, де постійно перебувають люди, використовується УФ-обладнання – ультрафіолетові екрановані бактерицидні опромінювачі, які працюють за принципом опромінення верхньої частини приміщення прямими променями ультрафіолету та мають направлений потік, який коригується «екраном» - жалюзійною решіткою зі спеціальним покриттям.

В Україні таке обладнання розробляє та виготовляє компанія «Юві-Блейз».

УФБ опромінювачі запатентовані, сертифіковані, мають доказову ефективність, є медичними приладами та відповідають всім вимогам наказу №882 МОЗ України від 06.05.2021.

Наразі, пропонуємо Вам новинку: UV-BLAZE 15W PL та UV-BLAZE 25W PL – екрановані УФБО із жалюзі, які опромінюють верхню частину приміщеня та передбачені для постійного знезараження повітря в присутності людей.

Новий корпус із спеціального пластику – стійкого до дії УФ, преміальний вигляд, комплектуючі Philips, ресурс ефективної роботи УФ лампи 18000 годин.

Ці УФ бактерицидні опромінювачі UV-BLAZE по ціні співвідносний із неефективними та забороненими до використання – рециркуляторами. Тож, наразі, це найвигідніша пропозиція!

 

Ціна:
• UV-BLAZE 15W PL = 3500 грн
• UV-BLAZE 25W PL = 3700 грн.
На першу партію 100 шт. діють спеціальні ціни.

 

Придбати УФБ опромінювач:
+38 (068) 877-21-66
+38 (063) 154-19-25

 

Оригінал статті ТУТ

 

Залишилися запитання?
Оформіть заявку, наш менеджер зв'яжеться з вами по телефону найближчим часом!