УКР РУС
УКР РУС

— SARS-CoV-2 передається повітряно-краплинним шляхом —

14 листопада 2022 р.
SARS-CoV-2 передається повітряно-краплинним шляхом

"Ми або вчимося у останніх 3 років COVID, або приречені на його повторення" (с)

Журнал EID: "Можлива аерозольна передача SARS-CoV-2 через підлоги та стіни карантинного готелю, Тайвань, 2021 р."

№ 17/101 (тут дослідження: https://cutt.ly/WMlNBvf

 

Хоча багатьом спостерігачам із самого початку пандемії здавалося очевидним (див. « COVID-19: повітряно-десантний відділ» за квітень 2020 р.), що вірус SARS-CoV-2 передається повітряно-краплинним шляхом, що робить маски та вентиляцію приміщень важливими заходами безпеки, багато урядів та органів охорони здоров'я Агентства дуже повільно сприйняли цю ідею.

"Вірус, що передається повітряно-краплинним шляхом", - міркували деякі, - Значно ускладнив би реагування, зажадав би більш дорогих контрзаходів і міг би відмовити частину передового персоналу від роботи без захисного спорядження (якого не вистачало)"

Після спалаху атипової пневмонії у 2003 році та подій у квартирі Amoy Gardens у Гонконгу, де заразилося понад 330 жителів , вже були підозри, що атипова пневмонія може передаватися через аерозолі.

На веб-сайті Центру з контролю та профілактики захворювань (з архіву ) про тяжкий гострий респіраторний синдром (ТОРС) (оновлено у травні 2005 р.) було сказано про передачу атипової пневмонії.

Передача SARS-CoV, мабуть, відбувається переважно за тісного контакту з інфікованими людьми. Інфекційні виділення з дихальних шляхів є найімовірнішим джерелом інфекції, хоча у деяких умовах можлива фекально-оральна передача.

Контакт із зараженими речовинами тіла, як прямий (наприклад, потиск рук), так і непрямий (наприклад, дотик до предметів, забруднених виділеннями з дихальних шляхів або стільцем), може призвести до зараження SARS-CoV також може передаватися при тісному контакті з повітряно-краплинним шляхом, що виділяється пацієнтом при кашлі або чханні.

Однак у деяких випадках не можна виключити справжню повітряно-краплинну передачу (тобто через крапельні ядра) як можливий спосіб передачі SARS-CoV.

У лютому 2020 року швидке поширення вірусу на борту круїзного лайнера Diamond Princess у Японії переконливо свідчило про повітряно-краплинне поширення (див. CDC HAN № 00430: Посібник з глобальних подорожей на круїзних лайнерах).

 

У наступні місяці ми стали свідками низки «суперпоширюваних» подій у ресторанах, церквах та інших великих зборах:

MMWR: Високий рівень захворюваності COVID-19 серед відвідувачів заходів у церкві

Ранній випуск MMWR : подія надпоширення COVID-19 у церковному хорі

 

Дослідження довкілля послідовно знаходили докази зараження SARS-CoV-2 у приміщеннях, де живуть інфіковані пацієнти (навіть у безсимптомних випадках), і часто на відстані багатьох метрів, що переносяться повітряним потоком або переносними людьми та/або матеріалами, що мали тісний контакт з інфікованим. людина:

- Журнал EID: Тривала інфекційність SARS-CoV-2 у фомітах

- Журнал EID: Стійкість SARS-CoV-2 в аерозольних суспензіях

- Журнал EID: Виявлення SARS-CoV-2 на поверхнях у карантинних приміщеннях

-  Журнал EID: аерозольне та поверхове поширення SARS-CoV-2 у лікарняних палатах, Ухань, Китай

 

У липні 2020 року понад 200 учених з усього світу підписали відкритий лист до ВООЗ, закликаючи їх переглянути свою позицію щодо поширення вірусу повітряно-краплинним шляхом.

Але через місяць - більш ніж через 8 місяців після початку пандемії - «дебати» з приводу повітряно-крапельної передачі SARS-CoV-2 все ще вирували (див. Редакційну статтю BMJ : Повітряно-десантна передача Covid-19 ).

Ця нездатність розпізнати очевидне призвела до затримок із рекомендацією масок для особи для населення та N95 для служб екстреного реагування, що поставило під загрозу життя.

Потрібно майже рік, перш ніж великі агентства охорони здоров'я розставлять пріоритети у посиленні вентиляції будівель та фільтрації повітря (див. ECDC : Системи опалення, вентиляції та кондиціювання повітря в контексті COVID-19: 1-е оновлення ).

Хоча передача COVID-19 повітряно-краплинним шляхом тепер визнана, ми не можемо дозволити собі пройти через такий же болісний період заперечення, коли з'явиться загроза наступної пандемії.

Сподіваємося, що наступний звіт, опублікований на цьому тижні в журналі EID Центру з контролю та профілактики захворювань США, що ілюструє, як легко COVID поширюється між поверхами в карантинному готелі на Тайвані, допоможе нам у прийнятті рішень у майбутньому.

"Імовірна аерозольна передача SARS-CoV-2 через підлоги та стіни карантинного готелю, Тайвань, 2021р."

 

Резюме

Ми дослідили кластер інфекцій SARS-CoV-2 у карантинному готелі на Тайвані у грудні 2021 року.

У кластері брали участь 3 хворих, які жили у несуміжних кімнатах на різних поверхах. У них не було прямого контакту під час їхнього перебування.

Безпосереднім дослідженням простору над стелями кімнат ми виявили залишкові тунелі, дефекти стін та обрізані труби між їхніми кімнатами.

Ми провели спрощений експеримент із індикаторним газом, щоб оцінити взаємозв'язок між кімнатами.

Найбільш вірогідним шляхом передачі вірусу була аерозольна передача через структурні дефекти підлог і стін у цьому готелі, що погано провітрюється.

Ця подія демонструє високу трансмісивність варіантів Омікрона навіть по кімнатах та поверхах через структурні дефекти.

Наші висновки наголошують на важливості вентиляції та цілісності будівельних конструкцій у карантинних установах.

Тайвань стримує пандемію COVID-19 в основному за рахунок жорстких карантинних заходів для мандрівників.

Протягом кількох тижнів, що передували місячному Новому році 2022 (1 лютого 2022), попит на карантинні готелі був високим, оскільки багато іноземних мешканців Тайваню повернулися додому.

Отже, багато комерційних готелів були пристосовані для використання як карантинні готелі, хоча вони і не були призначені для цієї мети.

Підвищене поширення варіанта Омікрон повітряно-краплинним шляхом мало великий ризик для мешканців цих готелів, незважаючи на суворий карантин.

Перший спалах SARS-CoV-2 у карантинному готелі на Тайвані був виявлений у грудні 2021 року. Спалах торкнувся 8 мандрівників і був пов'язаний з варіантом Delta ( 9 ).

З того часу в карантинних готелях відбулося 15 або більше кластерів передачі варіанта Омікрон; всі кластери були підтверджені повногеномним секвенуванням ( 10 , 11 ).

Попередні звіти в інших країнах також показали, що передача аерозолів може відбуватися через коридори ( 12–14 ) та поверхи ( 15–18 ) карантинних готелів та квартир.

Тим не менш, взаємозв'язок між передачею хвороби та конструкцією будівлі та вентиляцією залишається значною мірою невивченим.

29 грудня 2021 року Тайванські центри з контролю за захворюваннями повідомили про три випадки зараження COVID-19, пов'язані з карантинним готелем на півночі Тайваню. Троє пацієнтів перебували в несуміжних кімнатах на різних поверхах, і під час карантину вони діагностували COVID-19.

Тайванські центри контролю за захворюваннями ініціювали розслідування, щоб визначити джерело інфекції та можливий шлях передачі, а також рекомендувати профілактичні заходи.

 

Обговорення

Ми дійшли висновку, що епізод передачі омікронного варіанта SARS-CoV-2 стався в карантинному готелі, який ми вивчали у Тайбей, Тайвань.

Це був перший вітчизняний кластер варіанта Omicron на Тайвані. Хворі перебували в різних кімнатах і навіть на різних поверхах.

Під час перебування вони не мали прямого контакту друг з одним. Варіант Omicron дуже заразний ( 25–27 ) , тому аерозольна передача була найбільш вірогідним шляхом у цьому дослідженні того, що ми визначили як карантинний готель, що погано провітрюється.

Особлива обстановка цього та інших карантинних готелів (тобто приміщень, призначених для розміщення людей у закритих та ізольованих приміщеннях) надала унікальну можливість побачити, що висококонтагіозний варіант Омікрон може викликати інфекції між поверхами та через дефекти стін.

(СНІП)

Наші результати підтверджують можливість аерозольної передачі SARS-CoV-2 у карантинному готелі, що погано провітрюється, що підкреслює важливість вентиляції та цілісності будівельних конструкцій при виборі та затвердженні карантинних приміщень.

Для покращення вентиляції в карантинному готелі має бути забезпечене подання свіжого повітря, а вихлопні гази з кожної карантинної одиниці повинні належним чином збиратися та відводитися.

Будівельна конструкція карантинного об'єкта має бути перевірена щодо відсутності газообміну між блоками. Аналіз трасуючих газів на етанолі – це нешкідливий, швидкий та простий спосіб перевірки взаємозв'язків між номерами, метод, який може виконуватися персоналом карантинного готелю для підтвердження цілісності номерів без використання професійних інструментів чи спеціальних методів.

Д-р Вей – медичний працівник Центру контролю захворювань Міністерства охорони здоров'я та соціального забезпечення Тайваню. Її основний інтерес – епідеміологія інфекційних захворювань.

Багато наших помилок у перші місяці пандемії COVID були викликані нашою непідготовленістю до серйозної пандемії.

Незважаючи на багаторічні попередження про те, що світ погано підготовлений до боротьби з пандемією , запаси засобів індивідуального захисту погано підтримувалися (див. "Піймані зі знятими масками" (повторне відвідування), а більшість планів боротьби з пандемією були сумно неадекватними (див . "Найбільш передбачувана глобальна криза 21 століття").

 

Ми або вчимося у останніх 3 років COVID, або приречені на його повторення.

https://cutt.ly/tMlNXW5

 

Автор статті: Анатолій Анчишкин, лікар-епідеміолог; зав. інф.-аналітичним відділом в Клінічній лікарні 21, м. Дніпро

Залишилися запитання?
Оформіть заявку, наш менеджер зв'яжеться з вами по телефону найближчим часом!