УКР РУС
УКР РУС

— «Наукове» обґрунтування ефективності роботи рециркуляторів —

08 травня 2019 р.
«Наукове» обґрунтування ефективності роботи рециркуляторів

Нас тут намагалися спіймати на некомпетентності щодо рециркуляторів та скинули статтю, яка нібито доводить їх фантастичну ефективність. Зі статтею можна ознайомитись за цим посиланням, але не марнуйте час. Ми її проаналізували та зараз про це Вам розповімо.

Відразу зауважимо, що це типовий приклад «наукової» статті, метою якої є не дослідження дезінфекції повітря за допомогою рециркуляторів, а демонстрація їх величної ефективності шляхом нехтування логічного мислення та здорового глузду.

Коротко визначимо критичні моменти:
1) рециркулятори із статті забезпечують лише двократний повітрообмін, тобто відразу дуже низька швидкість очищення повітря. В рециркуляторах до всього використовують фільтри типу MERV 6, які не рекомендуються для використання в медичних закладах.

2) ефективність рециркуляторів оцінюють, — увага!))) — не виключаючи інші фактори дезінфекції повітря. Тобто в закладі активно використовують як механічну, так і природню вентиляції. При цьому природня вентиляція — найваріабільніший показник, який нівелює достовірність дослідження

3) ефективність хотіли показати в палатах, холі та кімнаті біобезпеки. В холі та кімнаті біобезпеки відразу не вийшло????. Тож взяли середній параметр по палатах, але абсолютно не врахували те, що в 20% палат не було ніякого ефекту. Навіть ставало ще гірше. Це свідчить лише про те, що ніякого впливу на дезінфекцію повітря рециркулятори не показують.

4) В розкладці по місяцях теж тільки автори бачать позитивні зміни. Ми ж бачимо, що в майже половині досліджуваного періоду не спостерігалося жодного ефекту. Стає зовсім не зрозуміло, коли саме почнуть працювати рециркулятори, після їх встановлення, скільки чекати та що очікувати)))

5) не всі мікроорганізми, по яких досліджували ефективність рециркуляторів, мають властивості аерогенної передачі. Питання доцільності їх виявлення в рамках цього дослідження залишається відкритим.

6) ну, й на останок наше найулюбленіше. Цю сумнівну ефективність ви можете отримати лише за майже 2 000 доларів на кімнату. Використовуйте з задоволенням????????????

А краще не використовуйте!

Залишилися запитання?
Оформіть заявку, наш менеджер зв'яжеться з вами по телефону найближчим часом!