УКР РУС
УКР РУС

— Кір та дезінфекція повітря —

15 травня 2019 р.
Кір та дезінфекція повітря

В Україні продовжує зростати захворюваність на кір. А це означає, що проведені заходи недостатньо ефективні і, поряд з вакцинацією, потрібно вводити весь доступний комплекс профілактичних заходів для стримування подальшого зростання захворюваності.

Кір належить до захворювань, які передаються повітряним шляхом. Тому питання ефективної дезінфекції повітря, як способу переривання передачі збудника до сприйнятливого організму, є особливо актуальним і затребуваним.

Розглянемо основні методи дезінфекції повітря:

Перший, механічна вентиляція — найкращий і найдорожчий спосіб очищення повітряного середовища в приміщенні. І якщо вам пощастило працювати в будівлі, де працює механічна вентиляція, то прийшов час все-таки розібратися з таким поняттям, як кратність повітрообміну. Робота механічної вентиляції має забезпечувати правильний рух повітря (з «чистих» приміщень в «брудні») та кратність повітрообміну за витяжкою не нижче 6-ти (для нових будівель 10-12).

Якщо робота механічної вентиляції не відповідає зазначеним критеріям, шукайте можливості виправити дану ситуацію. Пам’ятайте, що механічна вентиляція, яка працює неправильно, значно підвищує ризики передачі інфекцій через повітря.

Покладатися тільки на природну вентиляцію (другий метод) в питаннях очищення повітря дуже наївно і нерозумно. Особливо, це стосується тренерів, які «професійно» викладають питання інфекційного контролю.

Головними особливостями використання природної вентиляції є її повна залежність від погодних умов і висока мінливість. Тому, незважаючи на її доступність і дешевизну, вона може використовуватися тільки в комплексі з іншими профілактичними заходами. Для особливо недовірливих наведемо цитату проф. Едварда Нарделла:

З нашою думкою про портативні очищувачі повітря (з НЕРА-фільтрами або ультрафіолетом) можна ознайомитись в статті «Наукове» обгрунтування ефективності роботи рециркуляторів.

Якщо бажаєте фільтрувати повітря (далеко не дешевий варіант), використовуйте для очищення повітря тільки фільтри тонкої очистки повітря (НЕРА, не нижче Н13).

Пятий, порівняно дешевий і доступний метод — дезінфекція повітря за допомогою ультрафіолету. Відкриті опромінювачі, які найбільш поширені в Україні, через конструктивні особливості не зовсім підходять для профілактики повітряно-крапельних інфекцій, здебільшого через неможливість роботи в присутності людей.

Тільки екрановані бактерицидні опромінювачі мають достатній потенціал для ефективної дезінфекції повітря. Ще б пак — при їх роботі в присутності людей постійно знезаражується ультрафіолетом близько чверті об’єму всього приміщення. До речі, ще з 40-х років минулого століття було доказано ефективність екранованих опромінювачів в профілактиці кору в навчальних закладах (The environmental control of epidemic contagion: i. an epidemiologic study of radiant disinfection of air in day schools; Wells, Am J Hygiene, 35:97-121, 1942).

Використовуйте тільки ефективні методи дезінфекції повітря в приміщеннях.

Обирайте кращих!

Залишилися запитання?
Оформіть заявку, наш менеджер зв'яжеться з вами по телефону найближчим часом!