УКР РУС
УКР РУС

— Як вибрати стерилізатор для телефону? ТОП-5 кращих моделей —

23 червня 2019 р.
Як вибрати стерилізатор для телефону? ТОП-5 кращих моделей

Виробники дезінфікуючих засобів для телефонів запевняють, що поверхня наших смартфонів кишить бактеріями. Це чашка Петрі, тобто розсадник мікробів і вірусів! Чи це правда і як з цим далі жити? Скуповувати спиртові серветки чи, може, понадіятись на сучасні технології?

Наразі, український бренд UV-BLAZE проводить власне професійне дослідження ринку санітайзерів в Україні. До поки наше дослідження не звершене, пропонуємо вам ознайомитись з оглядом від ресурсу GADGETS.

Навіщо потрібен стерилізтор для телефону? Що кажуть вчені

Сьогодні всі, і діти, і дорослі, не випускають телефон з рук. Гаджет з нами скрізь: в парку, в громадському транспорті, в лікарні, в туалеті і на столику в ресторані. При цьому руки ми миємо регулярно, чого не можемо сказати про смартфон. І ось ця вся армія мікробів, яка перебуває на брудних руках, переходить на екран телефону, а потім потрапляє і на обличчя — варто лише піднести його до вуха. Тепла і трішки волога поверхня гаджета лише сприяє росту мікробів.

Чому це погано, адже навкруги і так мільярди бактерій? Справа в тому, що організм піддається впливу вірусів, коли вона потрапляють в середину через носа, рота та очі. Міністерство охорони здоров’я і соціальних служб США попереджає про небезпеку можливості захворіти грипом, якщо ви доторкнетесь обличчя брудними руками. Чим чистіші ваші руки, тим менше ризик підцепити інфекцію органів дихання або діарею. Оскільки на корпусі телефону можуть жити такі небезпечні збудники, як золотистий стафілок, дослідники також рекомендують лікарям обмежувати використання гаджетів в медичних закладах. Щоб телефон не став переносником хвороботворних бактерій, його потрібно очищувати.

Як працюють дезінфікуючі засоби для телефону?

Більшість санітайзерів воюють з мікробами за допомогою ультрафіолету. УФ очисник для телефону включається автоматично або натискуванням кнопки, після чого запускається процес дезінфекції. Маленького розміру ультрафіолетова лампа в середині гаджету впливає на ДНК бактерій і руйнує їх. Через 5-6 хвилин лампочка виключається, і телефон можна виймати. Деякі моделі поєднують УФ-обробку з функцією підзарядки телефону. Але важливо використовувати прилад виключно за призначенням. У санітайзерів особливе випромінювання (довжина хвилі 253 нм), тому його не можна використовувати для сушки нігтів або загару. Це призведе до опіку!

Це запитання не раз ставили собі і журналісти. Так, співробітники FOX Carolina провели експеримент в лікарні Святого Фринциска, в ході якого медики обробляли предмети УФ-стерилізатором, а потім порівнювали рівень забрудненості до і після обробки. Результат оцінювали за допомого спеціального приладу — люмінометра. Виявилось, що «чарівна палочка» аж ніяк не всесильна: якщо до обробки рівень бактерій на смартфоні становив 432, то після знизився до 400. Після того як смартфон протерли антисептичною серветкою, показник спустився до 4. Співробітник лабораторії Pat Kopp  пояснив результат наступним чином, спочатку потрібно фізично видалити забруднення, а лише потім під’єднувати до справи санітайзер, який знищить мікроби, що залишились. Незважаючи на свої дезінфікуючі властивості, ультрафіолет є лише допоміжним засобом.

УФ-лампи різної потужності використовуються для очищення води та повітря та довели свою ефективність навіть в промислових масштабах. А ось поручитися за якість портативних дезінфікуючих приладів набагато складніше: ультрафіолет в принципі вбиває мікроби, але чи правильно працює кожен конкретний гаджет і чи не є невидима чистка лише ілюзією?

Це запитання не раз ставили собі і журналісти. Так, співробітники FOX Carolina провели експеримент в лікарні Святого Фринциска, в ході якого медики обробляли предмети УФ-стерилізатором, а потім порівнювали рівень забрудненості до і після обробки. Результат оцінювали за допомого спеціального приладу — люмінометра. Виявилось, що «чарівна палочка» аж ніяк не всесильна: якщо до обробки рівень бактерій на смартфоні становив 432, то після знизився до 400. Після того як смартфон протерли антисептичною серветкою, показник спустився до 4. Співробітник лабораторії Pat Kopp  пояснив результат наступним чином, спочатку потрібно фізично видалити забруднення, а лише потім під’єднувати до справи санітайзер, який знищить мікроби, що залишились. Незважаючи на свої дезінфікуючі властивості, ультрафіолет є лише допоміжним засобом.

Інший експеримент, який провів доктор Jay Comeaux із державного університету McNeese в Lake Charles, показав ефективність портативного стерилізатора проти трьох видів хвороботворних бактерій. Однак виявилось, що для успішного результату необхідно тримати санітайзер максимально близько над предметом і робити це не менше 10 секунд. Крім того, поверхня повинна бути абсолютно плоскою. заглибини, кнопки і роз’єми заважають дезінфекції.

Які висновки можна зробити з цієї інформації? Портативні стерилізатори — однозначно варіант для терплячих. Якщо ви не хочете довго тримати прилад над поверхнею, що знезаражуються, краще купити стерилізатор закритого типу, який сам здійснить дезінфекцію і вимкнеться після обробки. Перед купівлею гаджету потрібно переконатись, що перед вами дійсно УФ-лампа, а не просто синій світильник. Дуже низька ціна повинна насторожувати.

Що таке озонатори і чим вони погані?

Деякі виробники хитрують і продають озонатори під виглядом уф санітайзерів для телефону. Синя лампа всередині таких приладів лише імітує ультрафіолетовий випромінювач. Як і в справжніх уф санітайзерах, обробка триває біля 5 хвилин, поки горить лампа. Однак, очищення відбувається за рахунок впливу озону, а не за допомогою ультрафіолету. Чому це погано? Справа в тому, що у великих концентраціях озон надзвичайно шкідливий, а в малих  — безпорадний проти бактерій і вірусів. Агенство з охорони навколишнього середовища США фактично застерігає нас від використання генераторів озону, оскільки не може гарантувати безпеку та ефективність озонаторів. Токсичний газ шкідливий для очей, шкіри та органів дихання. Адміністрація з контролю за продуктами та ліками вимагає, щоб вихід озону для внутрішніх медичних приладів складав не більше 0,05 ppm. Невідомо чи кожен виробник дотримується цієї вимоги. Тому, якщо ви розшукуєте дешевий спосіб очистити телефон, можливо, краще вже його протерти серветкою ніж купувати озонатор.

ТОП-5 санітайзерів для телефону від $23 до $60

В основному всі УФ очищувачі телефонів поділяються на два типи. Це закриті гаджети з кришкою і портативні стерилізатори. Існують також озонатори — прилади, які борються з бактеріями за допомогою озону. В нашому огляді ми розглянемо всі ці види санітайзерів, розпочинаючи з найбільш розкрученої дороговартісної моделі.

PhoneSoap 3

Бренд із Солт-Лейк Сіті найбільш відомий виробник в нашому огляді. Історія PhoneSoap розпочалась в 2016 році з успішної появи на телешоу «Акули бізнесу». Лорі Грейнер сказала «Так» цьому стартапу та інвестувала в нього 100 000 доларів. І ось результат — проект до цього часу живий і активно підкорює ринок.

З чим у хлопців із PhoneSoap точно немає проблем — так це з маркетингом. Їх фірмовий слоган «Пам’ятайте — корпус мобільного телефону містить у 18 разів більше бактерій, ніж громадський туалет» не може не налякати. Зазначений факт можна оскаржувати, але забути його не можна. Відразу виникає бажання протерти свій смартфон вологими серфетками! Інший слоган бренду «Будь здоровим разом з PhoneSoap» також б’є в яблучко. Нам дають зрозуміти: ви купуєте гаджет не для розваг, а з корисною метою — щось настільки потрібне, як антибактеріальне мило для рук.

Добре, а що на рахунок пруфів? На офіційному сайті йде мова про «клінічно підтверджені результати», але відсутні посилання на наукові дослідження. В презентаційному сюжеті (він ефектно зроблений, чого варте порівняня мазків з підошви взуття і екрана смартфону) фігурує експерт в білому халаті — але його ім’я та назва лабораторії не згадуються. Може це зірка медицини із Солт-Лейк Сіті, але хто доведе, що це не підставний актор? PhoneSoap вихваляється публікаціями в Forbes і CNN — але все це короткі замітки про успіх стартапу в «Акулах бізнесу». Але варто сказати, що всі виробники дезінфікуючих засобів для смартфонів пишуть про знищення 99% мікробів і аргументи в них майже такі ж.

Але повернемось до огляду PhoneSoap. Відрізняє PhoneSoap від конкурентів головним чином дизайн. Це юзабільний і приємний на вигляд кейс для смартфону (візуальне рішення нагадує обриси продукції Apple». Він дуже просто влаштований. В середині приладу знаходиться уф-лампа і роз’єм для зарядки (в останній версії — ще й роз’єм для іншого приладу). Поклав телефон в чехол, очистив за 5-6 хвилин, а далі можеш заряджати в ньому батерею або використовувати гаджет як переноску. До речі, в санітайзері можна обробляти й будь-які інші предмети, головне щоб вони підходили за розміром (кредитки, ключі, смарт вотч). Відмітимо «модельний ряд» розробки: є XL версії для планшетів, дві версії для смартфонів (відрізняються розміром і кольором) і wireless PhoneSoap. Але для нас важливіший класичний PhoneSoap — це футляр 6,8 дюйма в довжину, 3,74 дюйма в ширину і 0,78 дюйма в висоту вагою 2 фунти.

Варто відмітити, що це найдорожчий санітайзер в нашому огляді, але це аж ніяк не прилад на століття. У відгуках клієнти скаржаться на відсутність ламп для заміни, з поломкою уф-елементу ви будете вимушені змінювати прилад повністю.

Наостанок — додамо оптимізму. Все ж таки перед нами американська розробка, а не якийсь там «Ноу Нейм». Розробники гаджета ведуть цікавий блог (наприклад, підраховують, як часто юзери кидають телефони в унітази, і ставлять інші експерименти), відповідають на запитання покупців, навіть займаються благодійною діяльністю. Це виділяє PhoneSoap серед конкурентів — напевно, перед нами самий відкритий бренд у сфері санітайзерів для телефонів. Хочеш чи ні, але рівень довіри до такого товару вищий ніж до конкурентів. Це найдорожчий девайс нашого огляду — вартість близько $60.

Verilux

Санітайзер від Verilux примітний тим, що в 2011 році брав участь в огляді The New York Times. Прилад з честю пройшов випробування, правда, його тестували не на смартфонах, а на кухонних прладах. Справа в тому, що експерт видання Чарльз Герба (екологічний мікробіолог із Університету Арізони), заявив, що кухонні дошки для нарізання значно більше потребують дезінфеуції, ніж мобільні телефони. За словами експерта, на плоских непористих виробах, а це і є кухонні дошки, уф-санітайзери досить ефективні. Але журналіст Фархад Манджу відмітив наступний недолік у роботі гаджету: лампа працює тільки при нахилі до низу і виключається, якщо ви піднімаєте її до верху чи направляєте в сторону. Це результат суворої системи захисту, яка блокує роботу випромінювача при будь-якому відхилені від горизонтальної площини.Саме через це дезінфекція спинок сидіння або дверних ручок є неможливою, хоча виробник рекламує таку опцію.

Виходячи з відгуків на Amazon, навіть через сім років після виходу огляду конструкція гаджета залишилась незміннною. Лампа все так же вимикається при найменшому повороті, хоча, можливо, це й на краще — так ніхто з користувачів не отримає опіки. Взагалі-то Verilux прискіпливо відноситься до питань здоров’я. Наприклад, цей бренд, заснований в 1956 році, випускає світлові прилади, які використовуються для світлотерапії. Вартість даного девайса — $45.

GERMISE

На відміну від Verilux в цього санітайзера майже немає відгуків на Amazon, однак він коштує на 6 доларів дешевше і легший за вагою (4 унції проти 7,2 унції в конкурента).

Як можна припустити з опису, цей прилад, як чарівна палочка, змінює все до чого доторкається. І очищує предмети навіть на відстані 8 дюймів. Невелика вага гаджету не дозволяє руці втомлюватись. Інше запитання — чи вистачить у вас терпіння тримати санітайзер на витянутій руці. Виробник гарантує, що достатньо почекати лише 3 секунди, водночас у всіх стаціонарних приладах дезінфекція триває зазвичай 5-6 хвилин. Чи зможе «чарівна палочка» вбити мікроби швидше? На жаль, вдома, без спеціальних тестів, ви не зможете це перевірити.

Однак, бренд GERMISE провів свої лабораторні дослідження, які підверджують успіх навіть секундної дезінфекції. Довжина УФ-хвилі в цього випромінювача складає 253 нм — це стандартний показник для бактерицидних ламп, які, до речі, відрізняються ще й тим, що майже не генерують озон.

Важливо, що у прилада є кнопка-блок, на той випадок, якщо «чарівну палочку» прихопить дитина. Крім того, лампа автоматично виключиться, якщо направити світлом до верху. Але, наразі, у товару мала кількість відгуків, для того щоб оцінити наскільки гарно спрацьовує захист. Все ж таки відкриті УФ-лампи потенційно небезпечніші за опромінювачі в закритому корпусі.

Незважаючи на рекомендація виробника, який пропонує обробляти санітайзером майже все навкруги — від телефону до взуттєвих стельок — використовувати прилад потрібно акуратно. Випромінювання такого типу ефективне проти бактерій, але небезпечне для очей та шкіри. Купівля «чарівної палички» від GERMISE буде коштувати вам $39.

Портативний закритий стерилізатор

Перед нами закритий УФ-санітайзер, який не обіцяє очистити все навкруги чарівним світлом, але ховає під кришкою надзвичайні можливості. Якщо чоловік, що використовує санітайзер у місцях громадського користування виглядає як збочинець гігієни, то власник цієї таємничої коробочки нічим себе не видасть. Зі сторони гаджет виглядає як рядовий мобільний аксесуар, тому можна спокійно сховати в нього телефон, не акцентуючи зайвої уваги на цьому процесі.

Процес дезінфекції триває 6 хвилин, що здається більш надійним, ніж 2-3 секундна обробка в інших моделей. Однак, і тут є особливості. Деякі користувачі пишуть, що світло УФ-лампи не потрапляє на всю площу телефону. Випромінювачі встановлені тільки з двох сторін прямокутного відсіку, тому світло досягає лише верхньої або нижчньої частини айфону. Справжньому гермофобу явно буде необхідно протирати екран спиртовими серветками.

У той же час в середині коробочи, окрім УФ-лампи, є диффузор для ароматичного масла. Це робить санітайзер якимось більш святковим за інші моделі. Особливо якщо вибрати корпус в рожевому або голубому кольорі. Такий гаджет, напевно, можна подарувати тому, хто прискіпливо відноситься до гігієни. Вартість закритого стерилізатора — $33.

Озоновий стерилізатор для телефону LEDMEI

Бренд LEDMEI пропонує світильники на всі випадки життя. В асортименті компанії є, наприклад, соляні нічники, ультрафіолетові діоди для кімнатних рослин і лампи з ефектом живого вогню. Утім, зазначений телефонний санітайзер є не ультрафіолетовим випромінювачем, а генератором озону.

Конструкція гаджету може ввести в оману, оскільки прилад працює майже так як і будь-який інший уф санітайзер: для запуску потрібно підключити апарат до мережі і натиснути на кнопку. Через 6 хвилин лампа автоматично виключиться — це значить, що дезінфекція завершена. В описі товару виробник заявляє, що прилад знищує 99% бактерій, але не відкриває розуміння як саме це відбувається. Дізнавитись це приходиться самостійно. Споживач запитує: «Як цей прилад стерилізує і дезінфікує мій телефон? Адже там немає жодної згадки про ультрафіолет». LEDMEI відповідає: «Доброго дня, Ви повинні підключити джерело живлення. Підключить джерело живлення, натисніть кнопку O3 Sanitizer. Коли голубий індикатор горить, дезінфікуючий прилад працює. Стерилізатор випускає озон для дезінфекції вашого телефону». Виробник запевняє, що через 6 хвилин ви дістанете свій смартфон із колби практично стерильним. Але чи буде концентрація озону достатньою для повної дезінфекції? Як написано в інструкції приладу, він генерує 10 мг озону на годину. Виробник має позитивний висновок китайського центру мікробіології, але тільки вам вирішувати, наскільки цей документ є переконливим. Ціна озонового стерилізатора — $23.

Залишилися запитання?
Оформіть заявку, наш менеджер зв'яжеться з вами по телефону найближчим часом!