УКР РУС
УКР РУС

— Як працює ультрафіолет для знезараження повітря? —

30 червня 2019 р.
Як працює ультрафіолет для знезараження повітря?

Згідно з даними EPA (U.S. Environmental Protection Agency), незадовільна якість повітря в приміщенні може негативно впливати на здоров’я людини. Концентрація деяких забруднювачів в середині приміщення часто в 2-5 разів перевищує концентрації ззовні. Це все повинно спонукати нас до застосування заходів з покращення якості повітря в приміщеннях. 

Один із таких способів  — використання ультрафіолетових бактерицидних опромінювачів з жалюзі, в яких використовуються бактерицидне ультрафіолетове випромінювання для практично повного знищення шкідливих патогенних (хвороботворних) мікроорганізмів. 

Відповіді на 3 запитання, які наводяться нижче, допоможуть вам зрозуміти, що таке бактерицидне ультрафіолетове випромінювання (УФ-С) та як воно працює.

По-перше, а що ж таке ультрафіолет?

Ультрафіолетове випромінювання (від лат. ultra — «за межами»), скорочено УФ-випромінювання або ультрафіолет — невидиме оком людини електромагнітне випромінювання, що посідає спектральну область між видимим і рентгенівським випромінюваннями в межах довжин хвиль 400-10 нм.Біологічні ефекти ультрафіолетового випромінення у трьох спектральних ділянках, суттєво різні, тому біологи виділяють такі діапазони:

  • Близький ультрафіолет, УФ-A промені (UVA, 315–400 нм)
  • УФ-B промені (UVB, 280–315 нм)
  • Далекий ультрафіолет, УФ-C промені (UVC, 100–280 нм)

Довжина хвилі УФ-С в діапазоні від 200 до 280 нм є бактерицидною.

 По-друге, а як бактерицидне ультрафіолетове випромінювання очищає повітря та поверхні?

Бактерицидне ультрафіолетове випромінювання (УФ-С) дезактивує ДНК бактерій, вірусів і інших патогенних мікроорганізмів, руйнуючи їх здатність розмножуватись та викликати хвороби. Зокрема, ультрафіолетове випромінювання пошкоджує нуклеїнову кислоту мікроорганізмів шляхом утворення ковелетних зв’язків між деякими сусідніми основами ДНК. Утворення таких зв’язків не дозволяє розархівувати ДНК для реплікації, і «організм» не здатний розмножуватись. Насправді, коли «організм» робить спробу розмножитись, він помирає.

І на останок, а як працюють опромінювачі з УФ-С для дезінфекції повітря?

Ультрафіолетові бактерицидні опромінювачі з жалюзу, які використовуються для знезараження повітря, комплектуються бактерицидною ультрафіолетовою лампою. Бактерицидні лампи представляють собою короткохвильові трубки низького тиску, які генерують ультрафіолетові хвилі, що небезпечні для мікроорганізмів. Приблизно 95% ультрафіолетової енергії, що випромінюється, належить довжині хвилі 254 нм. Ця довжина хвилі знаходиться в зоні максимальної бактерицидної ефективності і дуже небезпечна для вірусів, бактерій і цвілі. Коли повітря потрапляє в зону впливу опромінювача, генетичний матеріал мікроорганізмів дезактивується, що не дозволяє їм розмножуватись та робить їх нешкідливими. 

dav

Дізнайтесь більше про опромінювачі UV-BLAZE

Розроблені в Україні ультрафіолетові екрановані бактерицидні опромінювачі з жалюзі UV-BLAZE виготовляються із матеріалів найкращої якості для максимальної міцності. Наші спеціалісти з використання УФ-випромінювання допоможуть вам вирішити, який продукт підійде для конкректного житлового, комерційного або промислового приміщення. 

Телефонуйте: +38 (097) 598-32-88

Залишилися запитання?
Оформіть заявку, наш менеджер зв'яжеться з вами по телефону найближчим часом!