УКР РУС
УКР РУС

— Гігієнічна ефективність різних методів сушки рук: огляд доказів —

16 червня 2019 р.
Гігієнічна ефективність різних методів сушки рук: огляд доказів

Передача бактерій від однієї людини до іншої частіше відбувається при контакті з вологою шкірою. Це свідчить, що правильна сушка рук після їх миття є невід’ємною частиною процесу гігієни рук в охороні здоров’я.

Сьогодні на ринку сушарок величезний вибір і технологій, і виробників. Але чи всі вони одинаково ефективні та безпечні для використання? Чи й тут є свої аналоги рециркуляторів, як на ринку бактерицидних опромінювачів?

Національні рекомендації з профілактики інфекцій, що передаються при наданні медичної допомоги Великої Британії — epic3 (National Evidence-Based Guidelines for Preventing Healthcare-Associated Infections in NHS Hospitals in England) можна (чи потрібно) вважати еталоном процедур для профілактики інфекцій. Цей документ розробляється, як і клінічний протокол надання медичної допомоги. Тобто при його розробці використана методології доказової медицини на основі підтвердження її надійності та доведеності. Основна мета документу — допомогти лікарю і медсестрі прийняти раціональне рішення в різних клінічних ситуаціях.


Так от в цьому сучасному керівництві з інфекційного контролю зазначається,  що повітряні і струйні сушарки не підходять для використання в клінічних умовах. Отакої! Чому ж так? Розробники керівництва посилаються на доказові дані, які опубліковані науковому журналі. З повним змістом обгрунтування можна ознайомитись тут

Для зазначеного обгрунтування використовувались дані, які індексуються електронними системами PubMed, Scopus, Web of Science, з 1970 року по березень 2011. До гігієнічної ефективності сушки рук в цій статті віднесли наступні критерії: ефективність сушки, ефективність видалення бактерій та запобігання перехресному забрудненню.


Чому ж повітряні і струйні сушарки не підходять для використання в клінічних умовах? 


По-перше: дослідження довели, що медичні працівники при нормальному/звичному використанні сушок з гарячим повітрям висушують руки лише до рівня 55% (чоловіки) — 68% (жінки). Водночас, при використанні рушників з тканини та паперу досягається рівень 90%.


По-друге: тертя рук під час сушіння повітряними або струйними сушками є фактором, який значно впливає на рівень чистоти рук після миття. І в цьому випадку знову ж таки виграють паперові полотенця, оскільки при їх використанні не відбувається тертя рук. 


І найголовніше, на наш, як виробника найефективніших приладів для зназараження повітря в присутності людей, погляд. 


Санвузли та туалети вважаються місцями з високим ризиком росту та поширення бактерій. Кожного разу, коли змивається вода в унітазі, в повітря, на площу близько 6 м.кв., може розповсюджуватись дрібний аерозольний туман . Цей туман може вміщувати багато типів фекальних бактерій, які можуть призводити до виникнення хвороб. Дослідники визначили потенційний ризик сушки рук гарячим повітря для передачі бактерій повітряно-крапельним шляхом. І дійшли до висновку, що сушка рук гарячим повітрям не повинна використовуватися в зонах інтенсивної терапії, оскільки може сприяти перехресному інфікуванню через повітряне середовище або через інфікований персонал.


Рух повітря може сприяти поширенню та передачі бактерій і збільшувати ймовірність перехресного забруднення. Повітря в туалеті рециркулюється повітряними сушками для рук. Ця рециркуляція може призводити до розповсюдження інфекційного аерозолю. Дослідники вказують, що під час сушіння рук повітрям, збудники інфекційних хвороб поширюються на 2-3 метри від приладу.

  • Тому наша порада: не наближайтесь в туалетних кімнатах закладів охорони здоров’я та закладів загального користування надто близько до повітряних сушарок. Бережіть своє здоров’я. 


А власникам повітряних сушарок (якщо це не зони інтенсивної терапії лікарень у яких треба терміново відмовлятись від повітряних сушок) рекомендуємо розглянути доцільність встановлення в приміщеннях, в яких використовуються повітряні сушарки — опромінювачів ультрафіолетових екранованих бактерицидних (з жалюзі). Ці прилади генерують ультрафіолетове випромінювання, яке зназаражує повітря лише у верхній зоні приміщення, тому не здійснюють жодного негативого впливу на відвідувачів закладів. 

Залишилися запитання?
Оформіть заявку, наш менеджер зв'яжеться з вами по телефону найближчим часом!