На початку пандемії Всесвітня організація охорони здоров'я заявила, що SARS-CoV-2 не передається повітрям. Ця помилка і процес її виправлення, що затягнувся, посіяли плутанину і викликають питання про те, що відбудеться при наступній пандемії.
Рекомендації громадської охорони здоров'я щодо COVID-19 на початку 2020 року були зосереджені на дезінфекції поверхонь, а не на захисті від повітряно-краплинної передачі.
У міру того, як 2021 рік добігав кінця, висококонтагіозний варіант пандемічного вірусу Омікрон поширювався по всьому світу, змушуючи уряди знову вживати рішучих заходів. Нідерланди наказали закрити більшість підприємств 19 грудня, Ірландія запровадила комендантську годину, а багато країн запровадили заборони на поїздки, сподіваючись приборкати цунамі випадків COVID-19, які заповнюють лікарні. На хвилі відчайдушних новин, пов'язаних із вихідними наприкінці року, одна група дослідників вітала подію, яка, здавалося, ніколи не станеться. 23 грудня Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) виголосила єдине слово, яке раніше здавалося нездатним застосувати до вірусу SARS-CoV-2: «повітряно-краплинний».
На його веб-сайті сторінка під назвою "Коронавірусна хвороба (COVID-19): як вона передається?" була непомітно редагована, щоб вказати, що людина може заразитися, «коли інфекційні частинки, що проходять через повітря, вдихаються на близькій відстані». Процес, також відомий як "аерозоль на короткі відстані або повітряно-краплинна передача на короткі відстані". На веб-сайті йдеться, що передача може відбуватися шляхом «повітряної передачі на великі відстані» в приміщеннях, що погано провітрюються або багатолюдні, «оскільки аерозолі можуть залишатися в повітрі у зваженому стані або переміщатися далі, ніж відстань, на яку можна розмовляти».
Наразі, для знезараження повітря в приміщеннях, де постійно перебувають люди, використовується УФ-обладнання – ультрафіолетові екрановані бактерицидні опромінювачі, які працюють за принципом опромінення верхньої частини приміщення прямими променями ультрафіолету та мають направлений потік, який коригується «екраном» - жалюзійною решіткою зі спеціальним покриттям.
В Україні таке обладнання розробляє та виготовляє компанія «Юві-Блейз».
УФ обладнання компанії запатентоване, сертифіковане, має доказову ефективність та є медичними приладами. Ультрафіолетові бактерицидні опромінювачі екрановані з жалюзі UV-BLAZE відповідають всім вимогам наказу 882 МОЗ України.
Детальніше про опромінювачі:
www.uv-blaze.net/15standard30
www.uv-blaze.com
www.uv-blaze.netТелефонуйте для консультації з облаштування ефективної системи знезараження повітря:
+38 (097) 598-32-88
+38 (063) 154-19-25