УКР РУС
УКР РУС

— Чим чистити ультрафіолетову лампу? —

20 червня 2019 р.
Чим чистити ультрафіолетову лампу?

Українське підприємство ТОВ «ЮВІ БЛЕЙЗ» — виробник нового виду бактерицидних ультрафіолетових опромінювачів, які ефективно знезаражують повітря в присутності людей, рекомендує використовувати для очищення ламп 70% розчин етилового спирту.

При купівлі приладу з ультрафіолетовою лампою (уф лампа) ми хочемо щоб він якомога довше працював якісно та ефективно. І це стосується будь-якого приладу: від бактерицидного опромінювача до ультрафіолетової лампи для нігтів. А перше, що впливає на ефективність роботи таких приладів це забруднення джерела ультрафіолетового випромінювання — колби лампи.


Сьогодні на ринку можна знайти величезну кількість миючих засобів та миючих засобів з дезінфікуючими властивостями (про останні поговоримо іншим разом). Але чи всі вони підходять для очищення колби ультрафіолетової лампи?


По-перше, ми не рекомендуємо використовувати для очищення бактерицидних ультрафіолетових ламп дезінфекційні засоби. Оскільки, бактерицидні опромінювачі генерують електромагнітне випромінювання ультрафіолетового діапазону довжин хвиль в інтервалі від 205 до 315 нм, що володіє бактерицидною (антимікробною) дією та під його впливом призводить до загибелі мікробної клітини в першому чи наступному поколінні. Тому, наразі, відсутня жодна аргументована доцільність проводити дезінфекцію поверхні на дезінфікуючому приладі.

Але ми рекомендуємо, у міру забруднення, регулярно проводити очищення колби ультрафіолетової лампи. Бруд, пил, а також залишки різноманітних добавок в миючих засобах можу значно впливати на рівні бактерицидної опроміненості.  Наразі виробники ультрафіолетових ламп задовільною вважають бактерицидну опроміненість УФ-лампи потужністю 30 Вт, яка на відстані 1 м перевищує 100 мкВт/см2при вимірюванні УФ-опромінення з довжиною хвилі 254 нм. 


Ми пропонуємо використовувати для очищення ламп від пилу та бруду 70% розчин етилового спирту з наступних підстав:

  • універсальність: етиловий спирт є гарним розчинником багатьох органічних речовин, легко розчиняє жирові та інші забруднення;
  • доступність: 70% розчин етилового спирту завжди є у будь-якому медичному закладі, іншими словами – завжди «під рукою»;
  • економічність: пропіловий та ізопропіловий спирти також підходять для очистки скла бактерицидних ламп. Але вони також більш дороговартісні, ніж 70% етиловий спирт, та більш токсичніші для організму людини. До того ж, ізопропіловий спирт менш летючий, тобто довше висихає на поверхні та має доволі різкий запах;
  • ефективність: очищає та не залишає розводів та слідів, які можуть впливати на бактерицидну опроміненість.

Чому не 40% розчин етилового спирту? 

Основна причина – значно більший час висихання на поверхні. А це може привезти до «налипання» нового пилу з повітря. До того ж більша частка води 40% розчину не бажаний компонент в будь-якому електричному приладі. Особливо не рекомендуємо використовувати будь-які 40 градусні алкогольні напої. В них досить велика кількість речовин, які залишають на колбі та негативно впливають на ефективність роботи лампи. 

Чому не 96% розчин етилового спирту? 

По-перше, він володіє більшою гігроскопічністю, тобто здатністю «притягувати» воду, це дійсно може призвести до «дубіння» органічних сполук, їх налипання до поверхні скла, що може знизити якість очищення. По-друге, він дороговартісний.


Маємо надію, що наші поради знадобляться вам у повсякденному житті. Маєте запитання до цього посту або побажання щодо інших тем, які потребують висвітлення, пишіть нам на електронну адресу uv.blaze.uv@gmail.com

Залишилися запитання?
Оформіть заявку, наш менеджер зв'яжеться з вами по телефону найближчим часом!