УКР РУС
УКР РУС

— Чи замислювалися Ви колись: чому взагалі в наших медичних закладах використовують ультрафіолетове випромінення? —

31 березня 2019 р.
Чи замислювалися Ви колись: чому взагалі в наших медичних закладах використовують ультрафіолетове випромінення?

Для того щоб дотримуватися cан-епід режиму? Для того, щоб знизити ризики внутрішньолікарняної передачі мікробів? Для того, щоб стримувати ріст та розмноження резистентних госпітальних штаммів?

Хммм…

Ви будете здивовані, але в більшості випадків ультрафіолетовий випромінювач вішають на стіну в медичному закладі з більш банальної причини… лише для того, щоб заклад пройшов АКРЕДИТАЦІЮ після ЛІЦЕНЗУВАННЯ у сфері господарської діяльності з медичної практики ????????????

Так, ультрафіолетові опромінювачі прописані в різноманітних табелях матеріально-технічного оснащення, більшість з яких затверджені у далекому 2011. Дуже стисло УФ опромінювачі згадуються в різних ДержСанПіНах і наказах (наприклад, наказ МОЗ № 259 02.04.2013, п. 6.6, р.IV). Відповідність цим нормативним актам перевіряється згідно наказів МОЗ №285 від 02.03.2016 та №1366 від 03.11.2017 під час процедури ліцензування та акредитації.

При цьому враховується лише сам факт наявності даного бактерицидного опромінювача і облік часу його роботи. І «перевіряючі» й «перевіряємі» толком не розбираються для чого саме це потрібно і як дійсно ультрафіолет має застосовуватися.

По типу, з давніх часів повелося якось використовувати ультрафіолет і нічого тут розбиратися, кругом і так багато проблем ????

Але ми ж з вами не такі ???? І потроху розберемося в цій темі ????????????

Залишилися запитання?
Оформіть заявку, наш менеджер зв'яжеться з вами по телефону найближчим часом!